Porady dla posiadaczek cery wrażliwej


Twoja skóra jest tak wrażliwa, że masz wrażenie, że szkodzi jej dosłownie wszystko? Nie jesteś w stanie używać żadnych tradycyjnych produktów z drogerii, bo gdy tylko to zrobisz, już po kilku godzinach od momentu aplikacji odczuwasz silny świąd i pieczenie, a twoja cera robi się wyraźnie zaczerwieniona i ulega podrażnieniom? To znak, że wciąż popełniasz pewne błędy w codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim postaraj się więc wybrać jakieś dobre i sprawdzone kosmetyki do cery wrażliwej, najlepiej kosmetyki organiczne o najbezpieczniejszym składzie, a następnie zacznij ich poprawnie używać, bo to też ma duże znaczenie.

Im prościej, tym lepiej. Tą zasadą powinnaś się kierować na co dzień. To normalne, że widząc te wszystkie nowoczesne produkty pojawiające się bez przerwy w drogeriach, masz ochotę je kupować i od razu testować, ale w ten sposób jedynie sobie szkodzisz i obciążasz cerę. Traktuj ją delikatnie. Oczywiście musisz ją oczyszczać i nawilżać, ale rób to przy pomocy naturalnych i nieagresywnych środków. Zawsze czytaj ich składy. Unikaj też kupowania produktów, które nie są ci do niczego potrzebne. Twoja codzienna pielęgnacja spokojnie może się ograniczać do stosowania kilku podstawowych kosmetyków. Nie potrzebujesz niczego więcej od lekkiego żelu do mycia, płynu do demakijażu, toniku i dwóch porządnych kremów na dzień i na noc.

Tak jak już to powiedzieliśmy, najlepsze kosmetyki do cery wrażliwej to kosmetyki naturalne. Aby ustalić, czy produkt rzeczywiście taki jest, musisz spojrzeć na tylną część jego opakowania i bardzo dokładnie zapoznać się z jego składem. Wskazane będą tu głównie naturalne substancje. Roślinne wyciągi czy oleje raczej nigdy nie powinny ci zaszkodzić. W kosmetykach dedykowanych cerze wrażliwej szukaj przede wszystkim rumianku i aloesu, gdyż są to substancje, które koją wrażliwą i podrażnioną skórę, zapewniają jej momentalną ulgę, a przy tym delikatnie ją nawilżają i regenerują.

Jeżeli jednak mimo zmiany swojej codziennej pielęgnacji twoja skóra wciąż nie odzyska właściwego dla niej stanu, nie bój się skorzystać z profesjonalnej pomocy. Czasami wizyta u dermatologa jest czymś najlepszym, co możesz zrobić dla uzyskania lepszego wyglądu.

Kosmetyki naturalne do cery wrażliwej: https://natureline.pl/