Malowanie poprzez natrysk


Metody natryskowe podczas wykończenia wnętrz cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Sposób taki pozwala osiągnąć lepsze efekty i pozwala oszczędzić czas i materiał.
Usługi wykończeniowe oferowane przez profesjonalne firmy najczęściej proponują wykonanie malowania poprzez natrysk. Szpachlowanie natryskowe nikogo dziś już nie dziwi. Jednak malowanie tym sposobem małych mieszkań jest stosunkowo nową metodą. Technologia i innowacyjne rozwiązania sprawiły, że malowanie natryskowe jest dziś już standardem.
Do wykonania malowania niezbędny jest pistolet, który dziś bardzo już zmniejszył swoje rozmiary. Jeszcze kilka lat temu był duży, a cały dodatkowy osprzęt uniemożliwiał wykonanie prac w małym mieszkaniu. Konieczny jest również kompresor, oraz farby, rozpuszczalnik, folia i taśmy. Aby nie zabrudzić wszystkiego dookoła, należy powierzchnię przykryć folią i okleić taśmą malarską. Farbę należy dobrze rozmieszać i wlać do specjalnego pojemnika w pistolecie. Należy wlać jej tyle, by pomalować całą ścianę lub nawet pomieszczenie bez konieczności uzupełnienia farby. Zapobiega to zaciekom i powstawaniu przebarwień. Pistolet należy trzymać prostopadle w odległości 15 – 20 cm. Po wszystkim należy dobrze oczyścić sprzęt rozpuszczalnikiem i zadbać o głowicę. Dzięki temu unikniemy zapychania i możliwych awarii przy kolejnym użyciu.
Malowanie natryskowe ścian to oszczędność czasu i pieniędzy.

Zobacz polecane: Malowanie Natryskowe​ Ścian Poznań.