Czy warto zaaranżować kuchnię letnią w ogrodzie?


Letnie miesiące to najlepszy czas żeby korzystać z wszelakich aktywności na zewnątrz. Długie i ciepłe dni pozwalają nawet we własnym ogrodzie poczuć się choć przez chwilę jak na wakacjach w tropikach albo na campingu we Włoszech. Wystarczy tylko nasz ogród odpowiednio zaaranżować, żeby spędzanie w nim czasu było nie tylko wysiłkiem włożonym w jego pielęgnację ale również chwilą relaksu czyli połączyć przyjemne z pożytecznym. Niewątpliwie poświęcenie odpowiedniej ilości czasu i wysiłku na pracę w ogrodzie, przynosi korzyści w postaci wypielęgnowanych grządek, cieszących oko roślin ozdobnych czy plonów w postaci owoców i warzyw. Jednak ogród to nie tylko praca ale również relaks a wakacyjne miesiące sprzyjają organizowaniu wszelkiego rodzaju spotkań towarzyskich pod gołym niebem, warto więc stworzyć sobie do tego przestrzeń.

Ciekawym pomysłem, który staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny, jest zbudowanie w ogrodzie – na przydomowym tarasie lub w oddzielnej altanie – kuchni letniej, która pozwoli nam spędzać jeszcze więcej czasu na zewnątrz i korzystać z uroków lata.
Kuchnie letnie ogrodowe powinny składać się z kilku elementów. Zwykle jest to grill, odporny na warunki atmosferyczne blat ze zlewem oraz półki i szafki do przechowywania przyborów czy przypraw.
Kuchnia letnia może mieć charakter przenośny i być skomponowana z mebli modułowych lub charakter stały i być zbudowana na przykład z cegieł. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki mamy na nią pomysł. Czy zadowoli nas wyłącznie grill czy może marzymy o piecu w którym upieczemy pizzę lub chleb. Kuchnię można też wyposażyć w drobne sprzęty AGD. Fajnym rozwiązaniem jest wygospodarowanie miejsca na skrzynki lub doniczki z ziołami, żeby podczas gotowania mieć je zawsze pod ręką a dodatkowo będą stanowiły element dekoracyjny naszej kuchni. Jeśli połączymy kuchnię z miejscem do wypoczynku, stworzymy sobie swoją własną przestrzeń w której będziemy mogli poczuć się jak na wakacjach.

Mając w ogrodzie letnią kuchnię, pozostaje już tylko zaprosić gości i przyrządzić dla nich coś pysznego albo zorganizować zupełnie nieplanowane grillowanie dla najbliższych gdy pogoda zachęca, żeby spędzić letni wieczór na zewnątrz. Podobno jedzenie na świeżym powietrzu smakuje lepiej.

Szczegóły: https://qgesto.com/pl/