Badania termowizyjne Poznań


Każdemu zależy, aby jego dom był nie tylko ciepły, ale również energooszczędny. Zauważyłeś ostatnio, że rachunki ci wzrosły, a w mieszkaniu ciągle jest zimno? Przyczyną może być nieprofesjonalne jego wykończenie powodujące uciekanie ciepła. Żeby to sprawdzić warto zdecydować się na badania termowizyjne Poznań. Może się wówczas okazać, że nasz fachowiec źle osadził stolarkę okienną lub drzwiową bądź też nieprawidłowo wykonał izolację. Miejsc uciekania ciepła jest jednak znacznie więcej, a kamera termowizyjna pozwoli nam to sprawdzić wykrywając wszelkie nieprawidłowości w konstrukcji naszego domu.
Jest to bardzo proste urządzenie pokazujące nam miejsca uciekania ciepła. Po badaniu dostajemy wydrukowany albo zapisany cyfrowo obraz zwany telegramem. Może być czarno-biały lub kolorowy. Z wydruku w kolorze na pewno prościej nam będzie odczytać miejsca, gdzie to ciepło może uciekać – będą po prostu w kolorach niebieskich lub fioletowych. Pomiaru najlepiej dokonywać zimą, gdy temperatura na zewnątrz jest niska i panuje okres grzewczy, występuje spore zachmurzenie oraz nie zanosi się na silne wiatry. Mogłyby wówczas przekłamać wynik, a w końcu zależy nam by był on wiarygodny.
Badanie termowizyjne jest niezbędne by wykryć jeszcze na wcześniejszym etapie wszelkie nieprawidłowości mogące później skutkować uciekaniem ciepła. Takie badanie zdecydowanie uszczupli nasz portfel, ale z drugiej strony oszczędzimy sobie sporo nerwów w przyszłości próbując dociec, gdzie tkwi problem. To ile pieniędzy wydamy zależy przede wszystkim od pracy, jaką będą musieli włożyć w to badanie osoby je przeprowadzające oraz na jakim etapie je przeprowadzimy. Jeżeli zdecydujemy się na nie np. po ociepleniu mieszkania znacznie łatwiej będzie usunąć usterki niż na późniejszym etapie.
Decydując się na firmę, która się w tym specjalizuje warto sprawdzić czy posiadają odpowiednie certyfikaty mogące potwierdzić ich wiedzę i doświadczenie. Do przeprowadzania tego badania nie wystarczy tylko odpowiedni sprzęt, ale również kwalifikacje.